Kompetencje na szóstkę

Uczniowie klasy 5c biorą udział w programie Kompetencje na szóstkę, do którego przystąpili wraz z wychowawczynią Barbarą Łukasiewicz. Udział w programie jest bezpłatny, program organizuje Fundacja Uniwersytet Dzieci, która popularyzuje naukę i upowszechnia autorskie metody nauczania. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w zajęciach kształtujących kompetencje społeczne. Były to zajęcia "Jakie są moje talenty i mocne strony?", prowadzone przez wychowawcę oraz "Dlaczego czasem lepiej w drużynie?" Na pierwszych zajęciach uczniowie uczyli się pracować w grupie, poznawali swoje możliwości i mocne strony. Natomiast na drugich zajęciach uczniowie pracowali w dwóch grupach i ich zadaniem było zaprojektowanie oraz zbudowanie nieistniejącej jeszcze maszyny, której powstanie ułatwiłoby/uprzyjemniłoby życie wielu ludziom. Obie grupy - drużyny poradziły sobie znakomicie, a po skończonej pracy nastąpiła prezentacja ich wynalazków. Jedna grupa stworzyła maszynę, która miałaby wyleczyć ludzi chorych na raka, druga grupa maszynę, która dbałaby o szeroko pojętą pielęgnację urody dziewczyn. Realizując te zajęcia wychowawca przygotowuje swoich uczniów do pracy metodą projektu. Z wynalazkami uczniów można zapoznać się oglądając zdjęcia z zajęć.