Apel porządkowy klas I-III

20 września 2023 r. odbył się pierwszy w tym roku szkolnym apel porządkowy dla klas I-III. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się w sali gimnastycznej. Na apelu obecne były również: wicedyrektor Anna Kuśmierz, pedagog szkolny Teresa Zarzeczna, bibliotekarka Arleta Sznajder, pielęgniarka Maria Łysakowska.

Podczas spotkania poruszono temat "Bezpieczna droga do szkoły", który omówili goście z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku: oficer prasowy Paweł Cieliczko i aspirant Łukasz Guściora. Celem spotkania z policjantami była popularyzacja znajomości przepisów ruchu drogowego wśród najmłodszych oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia drogowe, jakie mogą napotkać podczas wędrówki do szkoły. Policjanci poinstruowali dzieci jak właściwie przechodzić przez jezdnię, korzystać z przejść dla pieszych, poruszać się po chodnikach oraz pokonywać skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Na koniec funkcjonariusze zachęcali, by nosić odblaski oraz stosować zasady prawidłowego zachowania na drodze. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali opaski odblaskowe, które sprawią, że będą bardziej widoczni na drodze.

Małgorzata Momot, opiekun Samorządziku, omówiła Kodeks Zachowania Ucznia SP nr 5.

W trosce o bezpieczeństwo przypomniała zgromadzonym na apelu uczniom o:

- dyscyplinie podczas zajęć, kulturze osobistej oraz szacunku dla pracowników szkoły i kolegów,

- zasadach bezpiecznego spędzania czasu podczas przerw międzylekcyjnych,

- obowiązku dbania o wspólne mienie szkoły,

- właściwym zachowaniu w salach lekcyjnych, stołówce, szatni, toaletach,

- budowaniu życzliwych relacji rówieśniczych.

Na koniec apelu nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego "Kropką malowane" i wręczenie nagród autorom najlepszych prac.