Lapbook inspiracją do twórczego rozwoju ucznia

Lapbook ma za zadanie zainspirować ucznia i  zmotywować do pogłębiania  wiedzy.  To twórcza forma notatki, w której zawarte są informacje, ciekawostki, zadania, zagadki.

Efekt przypomina książkę pełną małych sekretów zamkniętych w kopertach, schowkach i składanych harmonijkach, w których ukryta jest wiedza. Dla uczniów naszej szkoły tworzenie lapbooków było nową  formą pracy zaproponowaną przez nauczycieli Elżbietę Rudzińską i Annę Niewiadomską. Na lekcjach geografii uczniowie klas V   za pomocą lapbooków podsumowali zdobytą wiedzę z krajobrazów Polski, a  klasy VI  wiadomości z Europy. Na kółku bibliotecznym uczniowie przygotowali  prezentację ulubionej książki. Dzięki pracy nad lapbookiem uczniowie wykazali  się pomysłowością, umiejętnością poszukiwania informacji. Uczyli się selekcjonować wiadomości i ciekawie je prezentować. Prace nad lapbookami trwały od końca lutego. Jej zwieńczeniem miała być wystawa w bibliotece szkolnej, w związku z pandemią  została przełożona na termin późniejszy. Prezentujemy wystawę kilku lapbooków na stronie szkoły.

Gratulujemy uczniom kreatywności w tworzeniu tej formy pracy i zachęcamy innych uczniów do takiego działania.