"Nie hejtuję - reaguję"

„Nie hejtuję - reaguję”

Drodzy Rodzice, w związku z coraz częstszymi sygnałami na temat wymiany, między uczniami, nieprzyjemnych wiadomości za pomocą telefonu lub Internetu, uprzejmie proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Co to jest HEJT?

Słowo hejt pochodzi od angielskiego słowa „hate”, co oznacza po polsku nienawiść. Hejt, to inaczej obrażanie, znieważanie, wyzywanie innych osób w Internecie.

Najczęściej pojawia się on w komentarzach pod artykułami, filmami, zdjęciami w postaci obraźliwych memów, GIF-ów, filmów, komiksów oraz w wielu innych formach.

Hejt jest wszechobecny na Facebooku, YouTube, Instagramie, TikToku, Messengerze czyli serwisach społecznościowych, informacyjnych, grach online, forach internetowych oraz innych komunikatorach.

Hejt w Internecie można spotkać właściwie wszędzie.

Czasami nawet jeden nieprzychylny komentarz lub niewłaściwa wiadomość może sprawić wiele przykrości a nawet doprowadzić do traumatycznych sytuacji.

W związku z tym, że część wymienionych serwisów posiada ograniczenia wiekowe i dzieci nie powinny z nich korzystać, proszę Państwa o sprawdzenie, na jakich portalach logują się dzieci.

Drodzy Państwo pamiętajcie, że to na Was spoczywa odpowiedzialność za to, co robi Wasze dziecko.

Artykuł przygotowała pedagog Teresa Zarzeczna