Kreatywny konkurs 3pytania

W kalendarzu pojawił się miesiąc grudzień, a skoro tak, to biblioteka zaprosiła uczniów do wspólnej zabawy. Uczniowie po raz trzeci szukali odpowiedzi na pytania dotyczące wyjątkowego gościa - św. Mikołaja.

Najciekawsze odpowiedzi zostały zaprezentowane uczniom 14 grudnia w bibliotece szkolnej.

W tym dniu również, w drodze losowania, wyłoniono laureatów konkursów. Szczęście uśmiechnęło się do:

Ignacego Samczyka  kl. IVB

Stanisława Wyki  kl. IVB

Martyny Kępy  kl. VIIC

Jak zawsze wyjaśnienia uczniów były zadziwiające i bardzo oryginalne.

Jakie specjalne moce posiada św. Mikołaj?:

-„Umiejętność przeciskania się przez komin.”

-”Niezauważalnie rozdaje prezenty.”

-„Posiadania wyczucia czasu.”

-„Umiejętność latania, zmieniania smutnych miny na wesołe.”

-„Superprędkość.”

-„Spełniania wszystkich marzeń.”

-„Potrafi zamienić niegrzeczne dzieci w renifery i elfy, które pomagają mu pakować prezenty.”

-„Może schudnąć w 30 sekund.”

-„Za każdym razem kiedy sięgnie do kieszeni, wyciąga z niej papierowy samolocik, który zamienia się w prawdziwy.”

-„Wszystko widzi i wszystko słyszy.”

-„Rozrzuca wielkie chmury po niebie.”

-„Umie zatrzymać czas.”

-„Kiedy wkłada swoją czerwoną czapkę od razu wie o czym marzą dzieci, a kiedy założy okulary widzi kto był grzeczny.”

O czym marzy św. Mikołaj?

-„żeby prezenty same się rozdawały”,

-„o nowych saniach”,

-„o nierozdawaniu prezentów niegrzecznym dzieciom”,

-„żeby wiecznie było lato”,

-„żeby dzieci były wesołe”,

-„o udanych świętach”,

-„żeby ktoś jemu podarował prezent,

-„marzy o tym, żeby schudnąć”,

-o zgoleniu brody i schudnięciu”,

-„ o tym, żeby przejść na emeryturę (jak widać jest już stary a emerytury brak)”.

Kto pomaga św. Mikołajowi  przygotować prezenty?

-„skrzaty i zgredki”,

-„żona Mikołajowa, której nikt nigdy nie widział”,

-„ślimaki, (są bardzo powolne, dlatego Mikołaj odwiedza dzieci tylko raz w roku)”,

-„śnieżne bałwany”,

-„krasnoludki”,

-„wróżki”,

- niektórzy uczniowie zdradzają tajemnice, że oni są pomocnikami MikołajaJ.

Drodzy uczniowie, dziękuję Wam, że daliście się porwać słownej twórczości i przygotowaliście wyjątkowe prace, spośród których wybranie najlepszych, nietuzinkowych, zaskakujących było trudnym zadaniem. Dlatego tym razem zwycięzców wybrał los.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękuję! Laureatom gratuluję!