09.11.2016r. - Zawody XI edycji Konkursu Informatycznego Bóbr

9 listopada 2016 r. dziewięcioro uczniów klas piątych wzięło udział w XI Konkursie Informatycznym Bóbr. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Pytania konkursowe dotyczyły umiejętności posługiwania się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu problemów związanych z różnymi zastosowaniami i przedmiotami nauczania, jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i oczywiście matematyka. Niektóre nawiązywały do budowy komputerów, inne odnosiły się do oprogramowania użytkowego, jeszcze inne do kultury i języka. Odpowiadający na pytania uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnością algorytmicznego myślenia. Konkurs już za nami, wyniki wkrótce.