Jasełka "W drodze do Betlejem"

W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec w dniu 20 grudnia 2024 roku w naszej szkole zostały wystawione jasełka bożonarodzeniowe. Tym razem biblijne wydarzenia sprzed 2000 lat odtworzyli  uczniowie klasy 3 c. Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej snując głębokie refleksje nad ,,cudem świętej nocy’’, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. Piękna scenografia wprowadziła uczniów klas młodszych, a  wieczorem zaproszonych gości: dyrekcję szkoły, rodziców, dziadków, w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. O piękne przeżycia i miłe doznania słuchowe zadbali uczniowie, którzy śpiewali kolędy i pastorałki. Dziewczynki zatańczyły taniec światła do utworu K. Cerekwickiej pt. „Noel”. Uczniowie klasy 3 c wystawiali jasełka także w kościele w uroczystość Trzech Króli. Przedstawienie przygotowały s. Ewa Koczwara i wychowawczyni klasy Małgorzata Cis.