Grudzień w bibliotece szkolnej

Grudzień w naszej bibliotece upłynął pod hasłem „Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta!!!”.

Biblioteka zadbała o świąteczny nastrój. Oczekiwanie na ten magiczny czas umilały zimowe i świąteczne ozdoby przygotowane na kółku bibliotecznym - anioły z papieru, choinki ze sznurka czy w końcu żywa choinka przystrojona papierowymi ozdobami i piernikami. Każdy z uczniów mógł włączyć się w dekorowanie biblioteki, biorąc udział w zabawie „Świąteczne skrzaty”. Korzystając ze schematu pasjonaci rysowania stworzyli własne skrzaty. Efekt wspólnej pracy przyozdobił biblioteczne półki.

W tym czasie na drzwiach biblioteki pojawił się wizerunek św. Mikołaja, który zachęcał do udziału w akcji „List do M”. Uczniowie pisali listy z prośbą o prezent – książkę, którą chcieliby wypożyczyć i przeczytać. Czekamy z niecierpliwością na podarunek, choć wybór z 50 uczniowskich propozycji nie będzie łatwy. Jesteśmy jednak pewni, że niektóre czytelnicze marzenia uda się św. Mikołajowi spełnić.

Również w tym roku powstała Kartka z życzeniami XXL. Każdy mógł napisać płynące prosto z serca życzenia dla Dyrekcji, Uczniów, Nauczycieli, Rodziców. Odbył się także konkurs - Hej, hej kolęda, polegający na rozwiązaniu krzyżówki poświęconej polskim kolędom. Uczestnicy mieli za zadanie uzupełnić brakujące wyrazy w tytułach kolęd. Rozwiązaniem krzyżówki było dawne określenie kolędy używane do XVI wieku - ROTUŁA.

Laureatami wyłonionymi w drodze losowania zostali:

Maciej Kosidło kl. IVB

Kacper Oszust kl. VIIB

Łucja Martys kl. VIIC

Uczniom, którzy tak licznie wzięli udział w propozycjach przygotowanych przez bibliotekę bardzo dziękuję! Laureatom gratuluję!

Grudniowe propozycje dla uczniów przygotowała Anna Niewiadomska.