VI CHARYTATYWNY TURNIEJ W SIATKONOGĘ

W dniu 23 grudnia 2023 roku nasza szkoła wspólnie z Kraśnickim Stowarzyszeniem Sportowym Bebek Jedynka, zorganizowała VI edycję Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę. Honorowy patronat, jak co roku, objął Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk.

Były piękne uderzenia, również z przewrotek, i ofiarne obrony, a do tego gorące serca i otwarte portfele darczyńców. 6. edycja Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę za nami. Pod względem sportowym najlepsza okazała się ekipa Kac Vegas (Filip Drozd, Rafał Król, Kamil Król i Kamil Dydo), ale zwycięzcami mogą czuć się wszyscy tworzący to wydarzenie, bo udało się zebrać pokaźną sumę na rzecz 3-letniego Julka i podopiecznych kraśnickiego Domu Dziecka.

W rywalizacji wzięło udział 18 drużyn, które najpierw zagrały w podziale na 3 grupy systemem "każdy z każdym". Do fazy pucharowej awansowały po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy oraz dwie najlepsze drużyny z 3. miejsc. W półfinale zawodów zespól Kac Vegas pokonał 2:0 Stal Kraśnik (Damian Pietroń, Ernest Skrzyński, Jakub Gajewski), a Drukarze (Daniel Szewc, Karol Iwanowicz, Szymon Majewski) ulegli 0:2 Individual Soccer Skills (Konrad Tarkowski, Bartłomiej Frańczuk, Łukasz Mietlicki). W finale Kac Vegas wygrał 2:0 z Individual Soccer Skills, a w meczu o 3. miejsce Stal Kraśnik wygrała 2:1 z Drukarzami.

Emocjom sportowym towarzyszyła zbiórka charytatywna. Tym razem prowadzona była na rzecz niespełna 3-letniego Julka, który boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi i walczy o to, by samodzielnie chodzić, a także dla podopiecznych kraśnickiego Domu Dziecka. Organizatorzy czekają jeszcze na część zadeklarowanych wpłat, ale wstępnie wiadomo, że udało się zgromadzić około 45 000 złotych w gotówce oraz wsparcie rzeczowe o wartości około 5 000 zł. Podczas zawodów symboliczny czek na 10 tys. zł przekazali mamie Julka, w imieniu organizatorów, wiceburmistrz Piotr Janczarek i przewodnicząca Rady Miasta Kraśnik Dorota Posyniak. Jednak już wiadomo, że będzie to kwota 4 razy większa. Wsparcie finansowe (2 000 zł od Powiatu Kraśnickiego i 2 000 zł ze zbiórki), a także upominki, jak chociażby vouchery do kraśnickiej pływalni, sprzęt komputerowy, vouchery na pizzę i warsztaty kulinarne trafiły również do Domu Dziecka. W imieniu władz powiatu czek przekazali przedstawicielom placówki przewodniczący Rady Powiatu Jacek Dubiel i radny Roman Bijak.

Środki zbierane były w formie datków, wpisowego od drużyn biorących udział w zawodach, a także pochodziły z licytacji fantów. Jeżeli chodzi o licytacje, to tradycyjnie już najwięcej, tym razem było to 3 000 zł, zapłacono za reprezentacyjną koszulkę Damiana Szymańskiego. Za 2 500 zł zlicytowana została z kolei reprezentacyjna bluza również przekazana przez Damiana. Nowych właścicieli znalazły też gadżety Stali Kraśnik i Motoru Lublin, koszulki Stali Rzeszów, LUK Lublin, Górnika Łęczna, Azotów Puławy, piłki Euro 2024, piłka z autografami Pogoni Szczecin, głośnik przenośny i wiele innych.

Bezpośrednio w organizację wydarzenia zaangażowani byli: Daniel Szewc, Grzegorz Leonowicz, Radosław Ostrowski, Waldemar Wójtowicz, Damian Pietroń i Paweł Bieleń. W sędziowaniu podczas turnieju pomogli juniorzy Stali Kraśnik. "Twarzami turnieju" byli: Damian Szymański, Paweł Zięba, Rafał Król, Kamil Król, Marcel Kotwica i Damian Pietroń.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy otworzyli serca i wspomogli organizację wydarzenia oraz zbiórkę na cele charytatywne. Oprócz osób indywidualnych były to: Miasto Kraśnik, Powiat Kraśnicki, Meble Design, Pizzeria Golińska, Progresum, Ar-Trans, Kruger&Matz, Pracownia Projektowo–Inżynierska Gołębiowski, Auto Klinika, Guittard, Restauracja Fantazja, NamiGold, Leonowicz Usługi Transportowe, MOSiR Kraśnik, Spółdzielnia Socjalna Nowy Pomysł, LUK & London, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Salony Handlowe Manhattan, ADM, Cat-Pol, Trans Cień, Sportive, Wschód Lubelskich Serc, Correct, MDM, Jedmar Fabryka Mebli, Centrum Podróży Bebek Travel Shops, Carrefour Market, Ludmiła, Dan-Bud, Sprytna Kuchnia, Instalnet, Marcin Skórski Ubezpieczenia, Restauracja Zielony Dworek, Piekarnia Bella, Walted, Si Włoska, Restauracja Kinowa, SellBest, DentalArt, BudFarb, Ekoland, Fol-Eko, MOSiR Kraśnik, Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Mas-sport.pl, Eko Apteka, Stal Kraśnik, Motor Lublin, Stal Rzeszów, LUK Lublin, MUKS Kraśnik, Pogoń Szczecin, GKS Górnik Łęczna, Lubelski Związek Piłki Nożnej, KS Azoty Puławy, Lech Poznań, a także darczyńcy, którzy chcieli pozostać anonimowi.