Wycieczka do "Wioski Św. Mikołaja" w Bałtowie

W dniu 19 grudnia 2023 r. klasa 2a, pełna radości i oczekiwań, wyruszyła na wycieczkę do "Wioski Świętego Mikołaja" w Bałtowie. W śnieżnych korytarzach "Krainy Lodu" odkrywaliśmy najbardziej znane postacie z bajek, takie jak Elsa i Olaf, wspólnie z bohaterką Anną zaśpiewaliśmy znaną piosenkę "Mam tę moc" i wyczarowaliśmy magiczne bańki. Drugim przystankiem były warsztaty, gdzie każde dziecko mogło samodzielnie udekorować pierniki. Powstały niepowtarzalne wzory przy użyciu lukru, posypki i jadalnych koralików. Następnie udaliśmy się do zimowego kina, gdzie czekał na nas seans "Pingwiny z Madagaskaru". Przechodząc obok pięknie przystrojonej chaty Św. Mikołaja, poczuliśmy się jak w bajce. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały spotkania z Mikołajem. Magiczna chwila nadeszła, gdy drzwi chaty otworzyły się, a wyczekiwany gość powitał nas i osobiście wręczył każdemu dziecku miły upominek. W wiosce Św. Mikołaja nie mogło zabraknąć urokliwych domków elfów, gdzie mali pomocnicy przygotowali dla nas wesołe zabawy i tańce. Tego dnia pogoda zachęcała również do korzystaniu z urządzeń zewnętrznych kompleksu, więc byliśmy na karuzeli wiedeńskiej, w drewnianym tunelu czy na torze przeszkód. Zwiedziliśmy Zwierzyniec Bałtowski, gdzie można zobaczyć różne gatunki ptaków i zwierząt, a przewodnik przybliżył nam historię powstania JuraParku Bałtów i pokazał rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości.

Piękne dekoracje tworzyły przedświąteczną atmosferę, nadając temu miejscu wyjątkowego uroku. Z każdym krokiem czuliśmy, jak magia Bożego Narodzenia otacza nas coraz bardziej. Wyjazd bardzo podobał się dzieciom. Wszystkie atrakcje sprawiły, że był to dzień pełen radości i zadowolenia. Opiekunami wycieczki były: Małgorzata Momot i Monika Wcisło.