Warsztaty chemiczne

Magiczna chemia...

W dniach 28-29 lutego 2024 r. miały miejsce warsztaty chemiczne, które przygotowane zostały specjalnie dla uczniów klas I-III przez Zdobywców Talentów. Wydarzenie to było nie tylko edukacyjne, ale przede wszystkim pełne fascynujących doświadczeń i eksperymentów, które wprowadziły najmłodszych w niezwykły świat chemii.

Dzieci, ubrane w specjalne fartuchy i okulary laboratoryjne wcieliły się w rolę małych chemików podejmując gotowość na przygodę z nauką. Warsztaty prowadzone były w sposób dostosowany do wieku uczestników, co pozwoliło na aktywne uczestnictwo i pełne zaangażowanie każdego z nich.

Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania i przeprowadzania doświadczeń chemicznych. Zaczynając od podstawowych właściwości takich substancji jak woda, tlen czy dwutlenek węgla, dzieci mogły zaobserwować różnorodne zjawiska chemiczne na własne oczy. Wybuchy "wulkanów", unoszący się dym czy nawet pojawiający się ogień na rękach dzieci sprawiły, że warsztaty były niezapomnianym przeżyciem dla każdego uczestnika. Poza zaznajomieniem najmłodszych czym jest chemia, uczniowie zyskali także umiejętność pracy w zespole, rozwijając kreatywność i ciekawość poznawczą.

Na koniec każdy uczeń otrzymał symboliczny indeks z pieczątką za udział w przedsięwzięciu. Wszyscy uczestnicy opuszczali salę warsztatową z uśmiechami na twarzach, mamy nadzieję z nową pasją do nauki chemii w przyszłości.

Opracowała: Małgorzata Momot