Tydzień Ortografii

Po raz czwarty odbył się w naszej szkole Tydzień Ortografii, w którym królowały mała i wielka litera. Zmagania ze skomplikowaną polską pisownią trwały od 15 do 19 stycznia i zakończyły się dyktandem. Codziennie w bibliotece szkolnej najodważniejsi uczniowie klas IV-VIII mogli wziąć „byka za rogi” i spróbować swoich sił w różnorodnych łamigłówkach ortograficznych, wykazując się wiedzą, kreatywnością i talentem plastycznym. Konkursom towarzyszyła wystawa najciekawszych książek ortograficznych Sięgnij po słownik.
W zmaganiach z ortografią wzięło udział 120 uczniów, spośród których dyrektor szkoły Grażyna Hołota wylosowała zwycięzców.

Nagrodzeni:

Rebusomania: Lena Misiurek kl.IVb, Natalia Stęgierska kl.Vb, Filip Krawczyk kl.Vd

Wielkie i małe tradycje: Jan Cieślik kl.VIa, Marta Różyńska kl.VIc, Paula Janik kl.VIIIa

Tytułowy zawrót głowy: Filip Koper kl.IVc, Klaudia Pytlak kl.IVd, Łucja Subik kl.VIc

Z ortografią po Europie: Lena Sachadyn kl.Vc, Karolina Dekiel kl.VIa, Tymoteusz Zapalski kl.VIa

Plastyczna ortografia:

I miejsce              Zuzanna Jarosz kl.VIa

II miejsce             Julia Dzirakowska kl.Vb

III miejsce           Emilia Madej kl.VIb

Wyróżnienie       Dominik Pielaszkiewicz kl.VIa

Szkolne dyktando:

Klasy IV-VI:

I miejsce              Klaudia Pytlak kl.IVd

II miejsce             Damian Rataj kl.VIc

III miejsce           Tymoteusz Kowal kl.Vc

Klasy VII-VIII

I miejsce              Marcel Rzepka kl.VIIb

II miejsce             Natalia Gosk kl.VIIIa

III miejsce           Julia Kasiak kl.VIIb

Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i dyplomy, które zostały wręczone przez dyrektor Grażynę Hołotę. Wszyscy uczestnicy dostali uwagi pochwalne. Życzymy sukcesów w walce z „bykami” na co dzień oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Organizatorzy: Dorota Anders-Duda i Agnieszka Jarosz