Projekt edukacyjny „Projekt z ZUS”

"Projekt z ZUS" to przedsięwzięcie skierowane do uczniów szkół podstawowych, którzy niebawem wkroczą na rynek pracy. 27 lutego, na lekcjach podstaw przedsiębiorczości, gościliśmy Ilonę Mierzwę-Kowalik oraz Macieja Raszewskiego, koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziałach ZUS oraz ekspertów w zakresie ubezpieczeń społecznych, którzy w  sposób praktyczny, przystępny i interesujący opowiedzieli dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć, jeśli opłaca się składki. Nie obyło się bez pytań i ciekawostek na temat emerytur i historii ubezpieczeń. Na koniec nasi goście opowiedzieli o zadaniu konkursowym, polegającym na stworzeniu filmu, plakatu lub komiksu na temat "Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?". Każdy uczeń otrzymał drobny upominek.