III edycja ogólnopolskiej akcji ,,Przepiszmy to"

Biblioteka szkolna klas IV-VIII przystąpiła do III edycji ogólnopolskiej akcji „Przepiszmy to”. Z okazji 60. lecia pierwszego polskiego wydania „Mikołajka” René Goscinnego, w tłumaczeniu Toli Markuszewicz i Elżbiety Staniszkis, organizatorzy zaproponowali przepisanie wybranego przez uczestników opowiadania o przygodach Mikołajka. Uczniowie należący do koła bibliotecznego wybrali historyjkę zatytułowaną „Odwiedziny Buni”. W dniach,26-29 lutego, uczestnicy przenosili odręcznie zdanie po zdaniu na kartkę papieru. Podczas przepisywania umieszczali także zdobienia. W ten sposób udało się stworzyć unikatowy rękopis, który zostanie zaprezentowany na wystawie zorganizowanej przez twórców wydarzenia – Academy International Wawer, Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer oraz Warszawski Dom Kaligrafii.

Koordynator akcji Anna Niewiadomska