Apel porządkowy

21 lutego 2024 r. odbył się apel porządkowy klas I-III podsumowujący półrocze oraz osiągnięcia uczniów. Otwarcia apelu dokonała Małgorzata Momot, opiekunka Samorządziku, która powitała wicedyrektor Annę Kuśmierz, grono pedagogiczne, wychowawców, pracowników szkoły i wszystkich uczniów klas I-III. Następnie pani wicedyrektor serdecznie podziękowała uczniom wyróżniającym się w nauce za wysokie wyniki oraz wzorowe wywiązywanie się z obowiązków szkolnych. Podkreśliła również ich sumienność, wysiłek, zaangażowanie w życie klasy i szkoły, w tym reprezentowanie szkoły w różnych konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

W trakcie apelu przypomniano uczniom o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa na przerwach oraz o kulturalnym zachowaniu się w stołówce szkolnej i toalecie. Pani wicedyrektor również podziękowała pracownikom szkoły za odmalowanie korytarzy, co sprawia, że nauka w naszym budynku jest bardziej przyjemna.

Pedagog Teresa Zarzeczna zapoznała najmłodszych uczniów ze Standardami Ochrony Małoletnich, przybliżając zasady zapewniające dzieciom bezpieczne relacje z rówieśnikami i personelem placówki. Wskazała również na możliwości uzyskania wsparcia w przypadku niewłaściwych zachowań czy agresji ze strony dzieci i dorosłych. Podkreśliła również, jak ważne są prawidłowe relacje oparte na szacunku i wzajemnej pomocy.

Pani z biblioteki pogratulowała wyników w czytelnictwie oraz uczestnikom Wielkiej Ligi Czytelników i konkursów bibliotecznych. Następnie ogłoszono wyniki konkursu "Zabierz książkę na ferie", a zwycięzców nagrodzono drobnymi upominkami.

Kolejnym punktem apelu było rozstrzygnięcie konkursu "Bezpieczny Internet", mającego na celu uwrażliwienie dzieci na bezpieczne korzystanie z sieci oraz Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr" dla klas 3. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyła wicedyrektor Anna Kuśmierz.

Na zakończenie, opiekunka Samorządziku poinformowała o nadchodzących wydarzeniach, podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za owocną pracę w pierwszym półroczu oraz życzyła sukcesów w kolejnych miesiącach nauki.