Dzień Otwarty Szkoły

W dniu 27 lutego 2024r., o godzinie 16:30, nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów i ich rodziców, zapraszając na wyjątkowy Dzień Otwarty do budynku przy al. Niepodległości. Celem wydarzenia było zaprezentowanie bogatej oferty edukacyjnej i dodatkowych atrakcji, jakie ma do zaoferowania szkoła. Dzięki programowi starannie przygotowanemu przez Kingę Grębską, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej, uczestnicy mieli okazję nie tylko poznać dyrekcję i nauczycieli, ale również zobaczyć szkołę „od środka”, poprzez uczestnictwo w różnorodnych aktywnościach.

Przy drzwiach wejściowych, rodziców i dzieci witali pracownicy obsługi, którzy udzielali informacji i kierowali gości na spotkanie do sali gimnastycznej. Tam mieli okazję spotkać się z dyrekcją szkoły i wysłuchać wicedyrektor Anny Kuśmierz, która przedstawiła najważniejsze informacje i ciekawostki o szkole. Było to wprowadzenie do dalszej części wydarzenia. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Grażyna Hołota, a w kolejności obecny na spotkaniu Burmistrz Miasta Kraśnik, Wojciech Wilk. Ważnym punktem było także oglądanie filmu promującego szkołę, przygotowanego przez Agnieszkę Dąbrowską, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej. Po części oficjalnej nadszedł czas zwiedzania szkoły. Rodzice i dzieci zostali podzieleni na trzy grupy, które oprowadzały po szkolnych pomieszczeniach wychowawczynie klas trzecich.

Na górnym holu, opiekunka Samorządziku Małgorzata Momot i uczennice klasy 3b przygotowały stanowisko z pamiątkowymi upominkami dla kandydatów do klasy pierwszej.

Dzień Otwarty obfitował w różnorodne pokazy i zajęcia, które miały na celu pokazanie potencjału edukacyjnego i technologicznego szkoły. Wśród nich znalazły się:

• pokazy robotów i programowania, prowadzone przez Joannę Kuźmę, nauczycielkę informatyki i edukacji wczesnoszkolnej.
  • pokazy chemiczne, które zorganizowała Sylwia Kwietniewska, nauczycielka chemii;
  • zabawy multimedialne w pracowni komputerowej, przygotowane przez Agnieszkę Dąbrowską, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej;
  • gry i zabawy po angielsku z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, prezentowane przez nauczycielkę języka angielskiego Monikę Wcisło wraz z uczennicami klasy 3b;
  • „zabawy na dywanie”, które poprowadziła Halina Machajska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej;
  • prezentacja multibooka dla klas pierwszych, przeprowadzona przez Małgorzatę Gontarz, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej.

Dzień Otwarty był również okazją do zapoznania się z biblioteką szkolną oraz świetlicą, o których chętnie opowiadały pracujące tam nauczycielki, Iwona Kowalczuk i Arleta Sznajder.

Przebieg wydarzenia utrwaliły na zdjęciach nauczycielki Magdalena Wilczyńska i Danuta Zarzycka, dzięki czemu uczestnicy będą mogli zachować wspomnienia z pełnego emocji dnia.

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 5 był pełen wrażeń i stanowił doskonałą okazję do zapoznania się z ofertą szkoły. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i pracowników, rodzice i przyszli uczniowie mogli poczuć atmosferę szkoły i przekonać się, co wyróżnia ją spośród innych placówek.