Międzynarodowy Dzień Pisarzy - konkurs z pisarzami od A do Z

3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy, którego celem jest promowanie literatury oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Właśnie to święto stało się okazją do propagowania czytelnictwa i rozwijania zainteresowań książka w naszej szkole. W poniedziałek 4 marca uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie Z pisarzami od Ado Z. Ich zadaniem było ułożenie w porządku alfabetycznym nazwisk znanych pisarzy polskich i zagranicznych, oraz powtórzenie alfabetu, co okazało się nie taką prostą sprawą. Konkursowicze mogli przypomnieć sobie znanych autorów, a także poznać nowych. Podpowiedzią była wystawka Pisarze w karykaturze Eryka Lipińskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wszyscy uczniowie chcą powiększyć sobie pulę uwag pochwalnych – taka właśnie jest nagroda.

Pisarzom, dzięki którym zapominamy o szarej rzeczywistości i przenosimy się do krainy marzeń, gdzie przecież wszystko jest możliwe, życzymy wszystkiego, co najlepsze, przede wszystkim niegasnącej weny twórczej. Obchody przygotowała Dorota Anders-Duda.