Siłownia umysłowa

Po raz trzeci w naszej bibliotece zagościła Siłownia umysłowa dla klas czwartych i piątych. Przez cały tydzień na uczniów czekały zadania wymagające umiejętności logicznego myślenia i koncentracji. Przygotowane zadania: szarady i zagadki rozwiązywano indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych. Uczestnicy wytężali umysły, próbując rozwikłać zagadkę "Na poczcie" czy odnaleźć wszystkie trójkąty. Nie mniej wysiłku wkładali w znalezienie nazw owoców, roślin i warzyw ukrytych w zdaniach. We wspólnej zabawie wzięło udział 70 uczniów.

Wszystkie zadania rozwiązali poprawnie, a tym samym zwycięzcami Siłowni umysłowej zostali:

Piotr Stępień kl. 5a

Dominik Wiechnik kl. 5a

Wiktor Puzio kl. 5a

Wojciech Zapalski kl. 5a

Paulina Raźnik kl. 5b

Natalia Stęgierska kl. 5b

8 marca odbyło się podsumowanie Siłowni umysłowej. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Organizator: Anna Niewiadomska.