Obóz językowy Euroweek 2024

Ubiegłoroczny obóz językowy Euroweek cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów, dlatego w tym roku nasza grupa była jeszcze liczniejsza. W dniach 27.02.- 02.03.2024 r. czterdziestu dziewięciu uczniów klas IV-VII przebywało w Długopolu Dolnym na Ziemi Kłodzkiej, na warsztatach językowych. Euroweek to specjalny obóz edukacyjny, który pomaga dzieciom i młodzieży rozwijać najbardziej cenione umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole. W czasie trwania obozu nasi uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim i prowadzone były przez wykwalifikowanych wolontariuszy z różnych krajów, m.in.: z Indii i Gruzji. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze fakty dotyczące krajów pochodzenia wolontariuszy współpracujących z Fundacją Euroweek, ich zwyczaje i kulturę. Pobytu w Długopolu Dolnym był również okazją do zwiedzenia przepięknej okolicy Uczniowie odbyli wycieczkę do Lądka Zdroju, gdzie musieli wykazać się dobrą sprawnością fizyczną zdobywając szczyt Trojak, by następnie podziwiać okolicę z platformy widokowej.

Mimo że, program warsztatów był bardzo intensywny, zajęcia trwały od rana do godzin wieczornych, wszyscy uczniowie byli zachwyceni. Bardzo polubili wolontariuszy prowadzących zajęcia, zintegrowali się z kolegami i koleżankami z innych klas, z którymi na co dzień nie utrzymują bliskich relacji. Pożegnalne spotkanie uczestników obozu i wolontariuszy prowadzących zajęcia zakończyło się otrzymaniem przez wszystkich dyplomów i certyfikatów udziału w warsztatach. Nie zabrakło wspólnych zdjęć i łez spowodowanych faktem, że zajęcia dobiegły końca oraz obietnic, że za rok spotkamy się w tym samym miejscu.

Udział w obozie Euroweek był dla naszych uczniów doskonałą okazją do rozwijania umiejętności językowych, pomógł przełamać bariery oraz nabrać pewności siebie, niezbędnej podczas prezentacji efektów wykonywanych zadań.

Opiekunkami uczniów podczas pobytu na obozie językowym były nauczycielki: Edyta Rostek, Aneta Tworek, Marlena Kulik, Małgorzata Plesz.