Akcja " Książka dla Młodej Damy" - Dzień Kobiet w bibliotece

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy IVb i IVd wzięli udział w akcji promującej czytelnictwo Książka dla Młodej Damy. Tym razem chłopcy (zgodnie z obietnicą złożoną w Dniu Chłopaka) losowali klasową koleżankę i sugerując się jej zainteresowaniami wybierali dla niej książkę z biblioteki szkolnej. Następnie na forum klasy musieli uzasadnić wybór lektury. Chłopcy podeszli do zadania z wielkim zaangażowaniem i powagą, zależało im na dobrej opinii koleżanek. Większości udało się trafić w upodobania czytelnicze. Kolejnym etapem akcji było zapoznanie się dziewcząt z treścią książki i zaprezentowanie jej klasie. Wszyscy chętnie się bawili i udowodnili, że tworzą zgrany zespół klasowy.

Tego dnia wszystkie dziewczęta, które wypożyczyły książkę, otrzymały świąteczny bonus 5 pkt pochwalnych. Akcję przygotowała Dorota Anders-Duda.