Konkurs matematyczny „Recytacja liczby Pi”

W dniu 12.03.2024, z okazji Święta Matematyki, odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla klas 4-8, „Recytacja liczby Pi”. Przedmiotem konkursu była umiejętność wyrecytowania z pamięci jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi odbywała się w obecności jury.

Jury konkursu:

- Małgorzata Plesz – wicedyrektor, nauczyciel matematyki

- Hanna Ligenza – uczennica klasy 6c

- Jakub Szewc – uczeń klasy 6c

Wyniki konkursu „Recytacja liczby Pi”:

-      I miejsce – Maja Śliwka z kl. 6c (wyrecytowała 132 cyfry) – tym samym ustanowiła rekord szkoły w recytacji liczby Pi

-      II miejsce – Marta Różyńska z kl. 6c (wyrecytowała 82 cyfry)

-      III miejsce – Klaudia Pytlak z kl. 4d (wyrecytowała 34 cyfry)

-      IV miejsce (wyróżnienie) – Martyna Kępa z kl. 7c (wyrecytowała 30 cyfr)

-      V miejsce – Anastazja Bucoń z kl. 4d (wyrecytowała 29 cyfr)

-      VI miejsce – Arman Babloian z kl. 6c ( wyrecytował 15 cyfr)

-      VII miejsce – Lena Rybińska z kl. 5a (wyrecytowała 13 cyfr)

Za zajęcie pierwszych czterech miejsc uczniowie otrzymali medale. Wszyscy uczestnicy konkursu i jury otrzymali kolorowe breloki z liczbą Pi oraz uwagi pochwalne. Medale i breloki z liczbą Pi zaprojektowała Barbara Łukasiewicz, a wydrukował je na szkolnej drukarce 3D, Waldemar Wieczorek.

Ponadto Maja Śliwka i Marta Różyńska otrzymały glejty na niepytanie, do wykorzystania w dowolnie wybranym przez siebie dniu. Medale, glejty i breloki z liczbą Pi wręczały wicedyrektor Małgorzata Plesz oraz Barbara Łukasiewicz.

Konkurs przeprowadzono w sali FOTO-VIDEO. Recytacja była nagrywana/fotografowana przez uczniów z kółka fotograficzno-filmowego działającego w szkole, którego opiekunem jest Barbara Łukasiewicz. Relacja filmowa zostanie zamieszczona na stronie szkoły.

Konkurs fotografowali/filmowali:

- Marcelina Lebioda

- Pola Gołębiowska

- Olga Machulska

- Łucja Subik

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Podziwiamy wspaniałą pamięć, która umożliwiła zapamiętanie tylu cyfr. Gratulujemy uzyskanych wyników!

Organizatorzy konkursu: nauczyciele matematyki, informatyki i techniki.