Dzień Kobiet w klasach I-III

Dnia 8 marca 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy wyjątkowy Dzień Kobiet. Każda klasa została obdarowana upominkami, które przygotowali rodzice. Była to również okazja do wyjścia na pizzę czy kreatywnego świętowania podczas zajęć w pracowni "Lenjoy", gdzie uczniowie samodzielnie ozdabiali workoplecaki i koszulki. Członkowie Samorządziku klas I-III złożyli życzenia wszystkim paniom pracującym w naszej placówce oraz dziewczynkom i wręczyli słodki upominek. Padło wiele ciepłych słów i podziękowań za codzienne zaangażowanie naszych pań.

Nie zabrakło także działań pozwalających docenić rolę kobiety w społeczeństwie. Członkowie Samorządziku wraz z opiekunką Małgorzatą Momot, postanowili dowiedzieć się, jakie cechy wyróżniają ich koleżanki. Zorganizowali akcję, w której można było wyrazić swoje zdanie na ten temat. Efektem czego był plakat o wymownym tytule "My, kobiety jesteśmy...", na którym każda klasa przykleiła po dwa określenia najbardziej pasujące do dziewczynek z naszej szkoły.

Wszystkie działania pokazały, jak ważne jest szanowanie i wspieranie kobiet nie tylko w dniu ich święta, ale przez cały rok. Dzięki takim przedsięwzięciom społeczność szkolna staje się bardziej świadoma i empatyczna, a wzajemne relacje są jeszcze silniejsze i pełne zrozumienia.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu oraz promowanie równości, szacunku i empatii. Życzymy wszystkim kobietom sukcesów, spełnienia marzeń i szczęścia w każdej dziedzinie życia.

Opracowała: Małgorzata Momot