15.11.2016r. - Turniej matematyczny o Henryku Sienkiewiczu ~ klasy 4

Sienkiewicz i matematyka

Dokładnie 15 listopada 2016 r. przypada setna rocznica śmierci naszego patrona, Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI wzięli udział w turnieju matematycznym. Klasy rywalizowały ze sobą na poszczególnych poziomach, rozwiązując zadania matematyczne dotyczące życia i twórczości Henryka Sienkiewicza, co przybliżyło postać autora i stworzonych przez niego bohaterów. Liczyły się spryt, logiczne myślenie, a także szybkość. Nie zabrakło dobrej zabawy. Okazało się również, że doskonale można połączyć dwie, pozornie odległe od siebie dziedziny, matematykę i literaturę.

Lekcja matematyki w postaci turnieju uświadomiła też uczniom, że ważne są nie tylko wiedza i umiejętności, ale również współpraca, wymiana doświadczeń i argumentów. Razem możemy więcej!

Turniej przygotowały i prowadziły nauczycielki matematyki: Barbara Łukasiewicz, Alicja Kozak i Marlena Kulik. Pracę uczniów bacznie obserwowała dyrektor Barbara Grasińska-Ciereszko wraz z nauczycielami klas IV-VI.

Wyniki rywalizacji dla klas czwartych

I miejsce - 4c

II miejsce - 4a