Podsumowanie konkursów Piątka dla miasta

Tegoroczny jubileusz 70-lecia powstania Kraśnika Fabrycznego był inspiracją do stworzenia innowacji pedagogicznej Piątka dla miasta. Nasza szkoła zaangażowała się w szereg działań i dołączyła do miejskich obchodów Urodzin Miasta. Uczniowie klas IV-VIII, uzdolnieni artystycznie, mogli wziąć udział w szkolnych konkursach tematycznie związanych z rodzinnym miastem. W środę 27 marca nastąpiło ich podsumowanie. Spośród autorów wielu znakomitych prac zwycięzców wyłoniła Izabela Cielma, plastyczka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. Dyrektor szkoły Grażyna Hołota i Angelika Marcinkowska radna miejska i zarazem przedstawicielka Rady Rodziców, wręczyły laureatom i uczestnikom wspaniałe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku. Czas rozdania nagród umiliła Milena Cielma z klasy VII a, śpiewając piosenkę z repertuaru Sanah Nic dwa razy.

Wielkie brawa należą się uczestnikom:

Praca przestrzenna – Portret Kraśnika Fabrycznego

I miejsce – Mateusz Botner Vb

II miejsce ex aequo – Dominika Kozak IVb, Maksymilian Kędzierski Va

III miejsce – Oliwia Zapalska VIIb

Wyróżnienia: Hubert Sawczuk IVb, Marcel Turkowski IVb, Igor Trukan VB

Praca przestrzenna – Kraśnik w ekologicznej odsłonie

I miejsce – Jan Jachura IVa

Rękodzieło – Inspiracją jest Kraśnik Fabryczny

I miejsce ex aequo – Alicja Bijak IVa, Wiktoria Janiec VIIa

Prezentacja multimedialna – Spacerkiem po Fabrycznym

I miejsce – Oliwia Zapalska VIIb

II miejsce – Wojciech Zapalski Va

III miejsce – Maja Pietroń VIIb

Wyróżnienia: Szymon Ostrowski Va, Gabriel Posyniak Va, Laura Zdybel VIIb

Album – Moje miasto a w nim…

I miejsce ex aequo – Emilia Madej VIb, Laura Zdybel VIIb

II miejsce ex aequo – Martyna Kwiecień IVb, Oliwia Zapalska VIIb

III miejsce – Maja Pietroń VIIb

Wszystkie prace można będzie podziwiać rodzinnie w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku (IV) oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Filia nr 1 (V).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie i przepiękne prace. Rodzicom dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Organizatorzy: Dorota Anders-Duda, Elżbieta Rudzińska