Podsumowanie miejskiego konkursu plastyczno-fotograficznego "Krajobrazy Dzielnicy Fabrycznej"

Obchody 70-lecia Dzielnicy Fabrycznej były okazją do ogłoszenia miejskiego konkursu plastyczno-fotograficznego Krajobrazy Dzielnicy Fabrycznej, adresowanego do uczniów miejskich szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objął Wojciech Wilk Burmistrz Miasta Kraśnik. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza, Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Konkursowi przyświecały następujące cele

• kształtowanie tożsamości regionalnej i pobudzanie zainteresowań własnym środowiskiem,
  • kształtowanie wyobraźni oraz kreatywności uczniów,
  • promocja miasta Kraśnik i jego walorów,
  • rozwijanie zainteresowań, wrażliwości estetycznej i aktywności twórczej uczniów,
  • prezentacja dokonań młodych artystów plastyków i fotografów.

W konkursie udział wzięło 95 uczniów ze szkół podstawowych nr 1,2,3,5,6 i szkoły społecznej. Powstały przepiękne prace, które pokazały Dzielnicę Fabryczną w pełnej krasie. W środę 20 marca, w Szkole Podstawowej nr 5 obradowało jury w składzie: przewodnicząca – Izabela Cielma – plastyk MBP, Elżbieta Serwinek – plastyk CKiP, Grzegorz Jankowski – redaktor naczelny Regionalisty, fotograf.

Jury miało wielki dylemat, gdyż prace prezentowały wysoki poziom, wszystkie były barwne i pomysłowe, wykonane różną techniką. Od fotografii nie można było oderwać oczu. Uchwycone w słońcu, śniegu, skoro świt, nocą w pełni oddają nasze miasto.

Po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców. W poniedziałek 25 marca, w Sali Koncertowej odbyła się gala podsumowująca konkursy. Miło nam poinformować, że na podium stanęli uczniowie z naszej szkoły:

Praca plastyczna – klasy I-IV

I miejsce - ALAN POSYNIAK - Szkoła Podstawowa nr 5

Praca plastyczna – klasy V-VIII

II miejsce – DOMINIKA TOMCZYK – Szkoła Podstawowa nr 5

III miejsce – IVANNA ZIUZKO – Szkoła Podstawowa nr 5

• ŁUCJA PIŁAT – Szkoła Podstawowa nr 5
  • WIKTORIA JANIEC – Szkoła Podstawowa nr 5

Praca fotograficzna – klasy I-IV

I miejsce – WOJCIECH WOJTASZEK – Szkoła Podstawowa nr 5

II miejsce – MARIA SUBIK - Szkoła Podstawowa nr 5

• PIOTR SZUMNY - Szkoła Podstawowa nr 5

Praca fotograficzna – klasy V-VIII

III miejsce – FILIP MAZIARCZYK – Szkoła Podstawowa nr 5

• LENA PIETRASZEK – Szkoła Podstawowa nr 5
  • EMILIA DUDEK – Szkoła Podstawowa nr 5
  • ŁUCJA SUBIK - Szkoła Podstawowa nr 5

Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Grażyna Hołota i dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku Grzegorz Marcinkowski wręczyli zasłużonym zwycięzcom nagrody i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez:

• Szkołę Podstawową nr 5 im. Henryka Sienkiewicza,
  • Centrum Kultury i Promocji,
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i piękne prace. Serdecznie dziękujemy Barbarze Łuksiewicz, która wraz z kółkiem fotograficznym zaangażowała się w realizację konkursu.

Koordynatorzy: Dorota Anders-Duda, Elżbieta Rudzińska