Tydzień Poezji

Poezja łączy ludzi, skłania do poznania myśli i emocji innych, wymaga wyjścia poza schemat oraz wnikliwej uwagi. Dlatego od 8 do 12 kwietnia w bibliotece trwał Tydzień Poezji.

Rok 2024 ogłoszony został przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Czesława Miłosza W związku z udziałem naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie „Miłosz w szkole”, przygotowane zostały poetyckie bilety zawierające strofy z wierszy noblisty, na których uczestnikom poszczególnych wyzwań przybijano stemple. Każdego dnia na uczniów czekało poetyckie zadanie: malowanie ilustracji do fragmentu wiersza Czesława Miłosza, ułożenie puzzlowch portretów polskich poetów, stworzenie własnego poematu przy wykorzystaniu wersów pochodzących z wiersza „Miłość”.

Tydzień zakończono akcją „Chwila z poezją i muzyką”, wspólnie słuchając i śpiewając piosenki do utworów poetyckich.

Wśród uczniów biorących udział w zabawie rozlosowano nagrody. Szczęście uśmiechnęło się do Amelii Wąsik kl. z IVc oraz Aleksego Borycy-Dekiela z kl. Va.

W ramach tygodnia przygotowano również konkurs ”Słowa na start!”, w którym każdy przez moment mógł poczuć się jak poeta i wymyślić tytuł do wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej. Najciekawszą propozycję, zdaniem uczniów, podała Natalia Stęgierska z kl. Vb, nauczyciele jako najbardziej interesujący wskazali tytuł Jagody Płechy z kl. VIa.

Tydzień Poezji przygotowała Anna Niewiadomska