Akcja Literatura polska w roli głównej

Kwiecień to miesiąc, w którym tradycyjnie można posłuchać czytanych przez nauczycieli w bibliotece szkolnej fragmentów książek lub opowiadań. Akcja Literatura polska w roli głównej, odbywa się podczas przerw i ma na celu spotkanie z pięknym, żywym językiem oraz zabawę w krainie wyobraźni. Tym razem do odczytania wybrano książki rodzimych autorów. Wszystkie tytuły zaprezentowane w czasie akcji uczniowie mogą znaleźć w księgozbiorze biblioteki. Mamy nadzieję, że czytelnicy chętnie sięgną po te pozycje.

W tegorocznej akcji udział wzięli nauczyciele zajęć artystycznych: Małgorzata Fendrykowska, Monika Wcisło oraz Barbara Pastucha. W ich mistrzowskich interpretacjach uczniowie wysłuchali fragmentów książek:
Marcina Wichy Klara. Słowo na „Szy”, Kornela Makuszyńskiego Szatan z siódmej klasy, Marka Michalaka Opowieści o tym, co daje moc. Następne wydarzenie już za rok, ale książki warto czytać codziennie.
Dziękuję nauczycielom i uczniom za włączenie się do akcji.
                                                                                                                           Organizator: Anna Niewiadomska