XVIII Powiatowy Sejmik Krajoznawczy

24.04.2024 roku odbył się XVIII Powiatowy Sejmik Krajoznawczy. Wzięło w nim udział 44 uczniów z 10 szkół: SP nr 5 Kraśnik, SP Boby, SP Gościeradów, SP Terpentyna, SP Skorczyce, SP Wilkołaz, SP Moniaki, SP Ostrów, SP Urzędów, SP Leszczyna. W tym roku zwiedzano: Stary Kraśnik począwszy od Kościoła WNMP, po którym oprowadzał ksiądz wikary, następnie Muzeum 24 Pułku Ułanów, oddział CKiP przy ul. Kościuszki 26. Potem był spacer przez rynek, i postój przy pomniku J. Piłsudskiego, synagoga, kościół św. Ducha, Dworek Modrzewiowy i powrót na Zamczysko koło amfiteatru. Kolejnym etapem była Biblioteka Nowy Horyzont, w której można przyjemnie spędzić czas czytając. Dalszy punkt na mapie to Dzierzkowice i wąwóz Wodunie, gdzie spacerując pięknie uformowaną głębocznicą można było oddychać świeżym powietrzem i patrzeć na soczystą zieleń. Jadąc w kierunku Kraśnika Fabrycznego uczestnicy zatrzymali się przy FŁT, kościele św. Józefa, pomniku „Kamień”, CKiP i udali się na spotkanie w Archiwum Państwowym, gdzie wysłuchali ciekawej opowieści o pracy archiwisty. Zakończenie sejmiku i podsumowanie XXIII Powiatowego Konkursu Krajoznawczego odbyło się w gościnnych progach Zespołu Szkół nr 3. Na podsumowanie przybyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Jacek Dubiel i Agnieszka Piasecka, oraz ze Szkoły Podstawowej nr 5 dyrektor Grażyna Hołota. W XXIII powiatowym konkursie Czy znasz swój region? wzięło udział 59 uczniów z 15 szkół powiatu kraśnickiego: ZS nr 2 Kraśnik, ZS nr 3 Kraśnik, SP nr 2 Kraśnik, SP nr4 Kraśnik, SP nr 5 Kraśnik, SP Boby, SP Gościeradów, SP Liśnik Duży, SP Terpentyna, SP Skorczyce, SP Wilkołaz, SP Moniaki, SP Ostrów, SP Urzędów, SP Leszczyna.

Z naszej szkoły nagrodę za III miejsce otrzymała Martyna Kępa, uczennica klasy 7c. Ponadto każdy uczestnik konkursu i sejmiku otrzymał okolicznościowy długopis i słodycze oraz gazetę okolicznościową, wydaną na 70-lecie Kraśnika Fabrycznego.

Organizatorzy: Dorota Anders-Duda i Elżbieta Rudzińska