Miejskie zawody 3xR

3 grudnia 2016 r., w hali sportowej ZPO nr 2, odbyła się kolejna edycja miejskich zawodów sportowych 3xR (Ruch – Radość – Rekreacja). W zawodach brali udział uczniowie klas I, II i III ze szkół podstawowych naszego miasta, a dopingowali licznie przybyli dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, wychowawcy oraz uczniowie. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Kraśnika, Mirosław Włodarczyk, który objął wydarzenie honorowym patronatem.

Każda szkoła wystawiła po trzy ośmioosobowe drużyny, biorące udział w konkurencjach sportowych, przygotowanych przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego. Przerwy między konkurencjami uprzyjemniały występy grupy tanecznej dziewcząt z PSP nr 5, prowadzonej przez Martę Drozd i Barbarę Pastucha. W atmosferze relaksu doskonale czuł się także św. Mikołaj, który swoim zachowaniem udowodnił, że sędziwy wiek nie jest przeszkodą, kiedy ma się apetyt na dobrą zabawę. I choć celem spotkania były 3 erki, czuło się ducha rywalizacji, budzącej wielkie emocje wśród startujących i zgromadzonej widowni. Na koniec imprezy każdy uczestnik sportowych zmagań otrzymał słodką paczkę. Nagrody wręczali: burmistrz Mirosław Włodarczyk, dyrektor PSP 5 Barbara Grasińska-Ciereszko oraz św. Mikołaj.

Impreza została sfinansowana ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik. Było to udane spotkanie integrujące środowiska szkolne i miejskie.