Dzień Matematyki

14 marca 2017 r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Turnieju Matematycznym z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki. Dzień Matematyki ustanowiono po to, by dostarczył uczniom nieco odmiany w nauce matematyki. Udział w turniejach matematycznych tego dnia ma na celu pokazanie innej, weselszej strony tej dziedziny. Projekt został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Obchody święta matematyki w naszej szkole przybrały formę konkursu między klasami. Uczniowie rywalizowali podczas trzech godzin lekcyjnych, wspólnie rozwiązując zadania, na które odpowiedzi udzielał wytypowany przedstawiciel klasy. Były to pytania z zakresu matematyki, nauk pokrewnych i... języka polskiego. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę matematyczną rozwiązując różne łamigłówki, zagadki i, co jest nie bez znaczenia, odnaleźć się w pracy zespołowej.

Dzień Matematyki kierowany był do wszystkich uczniów, jako że rozwiązywanie zadań miało sprawiać przyjemność, a nie być kolejnym testem. Ćwiczenia nie wymagały typowej wiedzy matematycznej - wystarczyły otwarty umysł i chęć pobawienia się matematyką. Klasy rywalizowały do ostatniego pytania. Jak się później okazało wygrali ci, którzy aktywnie pracowali podczas turnieju, zaś ostatnie miejsca przypadły mniej zaangażowanym. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy za czynny udział w obchodach tegorocznego Dnia Matematyki.

Turniej przygotowały i prowadziły nauczycielki matematyki: Barbara Łukasiewicz i Marlena Kulik.