Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza

Nasze siatkarki idą jak burza

W sobotę, 21.04.2017 r., w hali sportowej PG nr 1 w Kraśniku, odbył się II turniej eliminacyjny Kinder+Sport w mini piłce siatkowej dziewcząt. Po bardzo dobrych występach w pierwszym etapie eliminacji, nasze dziewczęta rozpoczęły walkę o awans do finału wojewódzkiego w roli faworytek. Na własnym terenie potwierdziły wysokie umiejętności i ponownie zdominowały miejsca na podium. W najmłodszej kategorii "dwójek" drużyny z "Piątki" zajęły miejsca I i II oraz IV. Tym razem pewne zwycięstwo odniosła "dwójka" Natalia Kaczmarska i Ola Tomiło, która w pięknym stylu wygrała swoje mecze. W kategorii "trójek", naszym siatkarkom przypadły miejsca II i III. W finale, walka o zwycięstwo toczyła się na przewagi, szczęście uśmiechnęło się do rywalek z Puław. Kraśniczanki w składzie: Marcela Ryczek, Oliwia Jarosz i Kamila Kapica zajmując II miejsce w turnieju, wywalczyły awans do finału wojewódzkiego z I miejsca. W najstarszej kategorii wiekowej, nasze "czwórki", podobnie jak w pierwszym turnieju, zajęły premiowane miejsce II oraz IV. Eliminacje za nami. We wszystkich kategoriach wiekowych nasze uczennice wywalczyły awans do finału wojewódzkiego. Czy więcej naszych drużyn awansuje do finału, dowiemy się po podliczeniu wyników ze wszystkich regionów naszego województwa. Drużynom z pierwszych miejsc już dziś gratulujemy awansu do finału i życzymy powodzenia w zmaganiach z najlepszymi zawodniczkami Lubelszczyzny, a może nawet z uczestniczkami ogólnopolskiego finału.