Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza

Nasi chłopcy na sportowych arenach

Reprezentacja chłopców naszej szkoły, po zwycięstwie w zawodach powiatowych w czwórboju LA oraz po bardzo dobrym występie podczas zawodów rejonowych w Biłgoraju, gdzie zdobywając 1056 punktów zajęła 2 miejsce, zapewniła sobie awans do Finału Wojewódzkiego. Finał odbył się 23 maja w Zamościu ale nie był to najlepszy dzień naszych chłopców, którzy zdobyli 923 punkty i ostatecznie uplasowali się na VIII miejscu w województwie. Bardzo dobre występy indywidualne zaliczyli Kacper Michna oraz Filip Pietraś pobijając kilkunastoletnie rekordy szkoły. Pierwszy w skoku w dal wynikiem 4,96 m, drugi w rzucie piłeczką palantową wynikiem 64 m.

W zawodach czwórboju lekkoatletycznego szkołę reprezentowali: Gabriel Gołofit, Jakub Iluk, Mateusz Latosiewicz, Kacper Michna, Filip Pietraś, Mikołaj Majewski oraz Bartłomiej Sachadyn. Opiekun zespołu Konrad Szmyrgała.

W tym roku nasi chłopcy bardzo dobrze zaprezentowali się w mini piłce nożnej. Zwyciężyli w mistrzostwach miasta a następnie w mistrzostwach powiatu, co dało im awans do półfinału wojewódzkiego, który odbył się na obiektach MOSiR w Kraśniku. Nasza reprezentacja zwyciężyła (4:1) SP z Wierzby (pow. Zamość), wychodząc z grupy na pierwszym miejscu. W fazie finałowej turnieju zespół grał kolejno z Zamościem (0:4), Tomaszowem Lubelskim (1:1) oraz Świdnikiem (2:0). Ostatecznie zakończył rywalizację na 3 miejscu w półfinale wojewódzkim. Awansowały zespoły z 1 i 2 miejsca, więc niewiele zabrakło. Chłopcom należą się gratulacje za dobry występ.

Reprezentacja szkoły w mini piłce nożnej: Jakub Iluk, Aleksy Lasota, Kacper Michna, Bartłomiej Sachadyn, Mateusz Latosiewicz, Jakub Chmielewski, Mikołaj Majewski, Sebastian Pierzyniak, Oliwier Szwedo, Gabriel Gołofit, Kacper Tylus. Opiekunowie zespołu: Konrad Szmyrgała i Daniel Szewc.