Roboty (Robot Robosapien, Ozobot, Dash i Dot) na zajęciach komputerowych

W ramach pilotażu z programowania klasy  4  miały zajęcia komputerowe na których pojawiły się roboty. Roboty, które pojawiły się na zajęciach to: Robot Robosapien, Ozobot, Dash i Dot. Na białych kartkach uczniowie rysowali ścieżki, po których poruszał się Ozobot. Każdy z nich miał możliwiwość, za pomocą aplikacji zainstalowanej w tablecie, pokierować robotem Dash. Zobaczyli oni jak porusza się Dash, jakie wydaje dźwięki i rozbłyska kolorami. Roboty, które pojawiły się u nich na zajęciach mają charakter edukacyjny, ponieważ poprzez zabawę z robotem dzieci/dorośli wchodzą w świat programowania (tworzenie zdarzeń, algorytmów, budowanie sekwencji i pętli, i wiele innych). Przy tym rozwijają kluczowe w naszych czasach umiejętności: logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli i współpracy. W ramach pilotażu z programowania planujemy w kolejne lekcje informatyki z udziałem tego niebieskiego robota Dash i jego mniejszego kolegi Dota. Zajęcia z robotami zorganizowała p. Barbara Łukasiewicz.

Zdjęcia z niektórych spotkań z robotami znajdują się na stronie naszej szkoły w zakładce Komputery i matematyka lub pod linkami:

Dzięki temu, że szkoła przystąpiła do pilotażu programowania, to i klasy 5 i 6 skorzystały na tym, bo na ich zajęcia komputerowe też zawitały edukacyjne roboty, oto linki ze zdjęciami  ich spotkań:

Oto wybrane zdjęcia ze spotkań z robotami: