Programowanie z robotami Dash i Dot

W ramach pilotażu programowania nasi czwartoklasiści mieli okazję poznać dwójkę sympatycznych robotów: Dasha i Dota. Dash i Dot to roboty, które potrafią się ze sobą komunikować. Można się nimi naprawdę fajnie bawić, roboty wyposażone są w atrakcyjne akcesoria, działają z 5 darmowymi aplikacjami, które nie tylko umożliwią świetną zabawę, ale też zapoznają z podstawami programowania.

Dash to większy robot na kółkach. Wyposażony jest w liczne sensory i daje się zaprogramować na mnóstwo sposobów,  reaguje na głos, odnajduje przedmioty, tańczy i śpiewa.

Dot to jego mniejszy przyjaciel, z którym może się komunikować. Roboty mają charakter edukacyjny, ponieważ poprzez zabawę z robotem dzieci/dorośli wchodzą w świat programowania (tworzenie zdarzeń, algorytmów, budowanie sekwencji i pętli, i wiele innych). Przy tym rozwijają kluczowe w naszych czasach umiejętności: logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy i podstaw j. angielskiego (nauka poprzez zabawę).

Dash i Dot, to roboty, które zapewniają wszystkim świetną zabawę: dają możliwość jednocześnie "grania" na tablecie i obserwowania na żywo robota, który wykonuje nasze polecenia.

Więcej informacji o robotach (linki poniżej):