Ida najlepsza w województwie!

Ida Klimek, uczennica kl. 3 a, zdobyła I miejsce w Turnieju Wojewódzkim 36. Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Lublinie 6 czerwca. To nie był pierwszy występ Idy w turnieju wojewódzkim, ale pierwszy zakończony tak dużym sukcesem. Zanim zdobyła tę wspaniałą nagrodę recytatorka pokonała konkurentów w konkursie szkolnym, miejskim i powiatowym. Ida z wielką swadą zaprezentowała wiersz W. Badalskiej „Ballada o królewnie, która na wszystko kręciła nosem”. Sukces ten cieszy tym bardziej, że został okupiony poświęceniem Idy i jej taty, który przyjechał po nią o godz. 6 do Bodzentyna, gdzie dziewczynka przebywała na „zielonej szkole”, a po konkursie odwiózł z powrotem. Ida jesteś wielka! Nauczycielem przygotowującym Idę jest Anna Kuśmierz.