Świetnie znają Kraśnik

8.06.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kraśniku uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w konkursie „Znam swoje miasto". Celem konkursu było zapoznanie uczniów z historią Kraśnika, najważniejszymi zabytkami oraz zainteresowanie ich tradycją i walorami przyrodniczymi naszego miasta. Uczniowie rywalizowali w 3-osobowych drużynach. Na początku zaprezentowali przygotowane hasła promujące Kraśnik. Następnie rozwiązywali test z wiedzy o mieście i rozpoznawali na zdjęciach ważniejsze miejsca i budynki. Na koniec mieli za zadanie odgadnąć nazwy i funkcje eksponatów z Muzeum Regionalnego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6 c, w składzie: Maja Burak, Jakub Chmielewski i Dawid Janowski. Drużyna spisała się bardzo dobrze i zajęła I miejsce. Uczniów przygotował nauczyciel historii, Mirosław Wiech. Wielkie brawa!!!