Pilotaż programowania - drugi rok pilotażu w PSP 5 Kraśnik

Miło nam ogłosić, że nasza szkoła dalej bierze udział w  pilotażu z programowania, ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przypominamy, że autorkami innowacji są nauczycielki zajęć komputerowych: Barbara Łukasiewicz i Marlena Kulik. W roku szkolnym 2017/2018 realizatorami innowacji z programowania są nauczyciele zajęć komputerowych: Barbara Łukasiewicz i Andrzej Królikowski. Innowacja tym razem będzie prowadzona w ramach obowiązkowych zajęć komputerowych w klasach 5. Na zajęciach komputerowych z elementami programowania dzieci dalej będą uczyć się nie tylko korzystania z edytora tekstu, edytora grafiki i arkusza kalkulacyjnego, ale przede wszystkim poznają elementy programowania w środowiskach Scratch, Logomocja,  Baltie oraz programowania w języku Blockly. Zgodnie z wytycznymi MEN program zajęć uwzględnia treści proponowane w nowej podstawie programowej do zajęć komputerowych dla II etapu edukacyjnego. Dlaczego kontynuujemy zajęcia pilotażu z programowania? Nadal uważamy, że nauka programowania uczy dzieci logicznego myślenia, pomaga zrozumieć, jak funkcjonuje świat wokół nich, umożliwia wprowadzenie pomysłów w życie i daje nieograniczone pole do zabawy. Nauka programowania przyda się każdemu dziecku. Poza językiem ojczystym i angielskim, programowanie to trzeci najważniejszy język, jakiego powinny uczyć się dzieci, aby sprostać wyzwaniom współczesności.  Planujemy wdrażać ten program jeszcze przez 2 kolejne lata szkolne.