Segregujemy odpady z Dashem i aplikacją Wonder Go

W dniu 21.09.2017r. klasa 5c segregowała odpady z niebieskim robotem o imieniu Dash. Uczniowie najpierw poznali zasady związane z segregowaniem odpadów, dowiedzieli się co można wrzucać do pojemników z napisami: papier, szkło, tworzywa sztuczne  czy metal. Usłyszeli co zrobić ze śmieciami, które nie pasują do żadnej z wymienionych kategorii.

Nauczyciel przypomniał im jak działa aplikacja Wonder Go, podstawowe funkcje Dasha: ruch kół i głowy, zmiana kolorów świateł Dasha, zmiana led oka i ustawienia dźwięków. Wytypowani uczniowie obsługiwali tablet z aplikacją Go. Następnie programując robota Dash posegregowali różne śmieci. Zrobili to prawidłowo, co  może potwierdzić ich wychowawca i nauczyciel zajęć komputerowych Barbara Łukasiewicz.

Spotkanie z Dashem związane było z akcją "Nie ma śmieci - są surowce" (SPRZĄTANIE ŚWIATA POLSKA 2017) oraz udziałem naszej szkoły w pilotażu z programowania.