PODSUMOWANIE IGRZYSK SZKOLNYCH I GIMNAZJADY

5 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie rywalizacji sportowej kraśnickich szkół podstawowych i gimnazjalnych, za rok szkolny 2016/2017. W ramach Igrzysk Miejskich startowało 290 dziewcząt i 326 chłopców, z 7 szkół podstawowych. Najwięcej punktów zdobyła PSP nr 5 (9 zwycięstw) przed PSP nr 6 (6 zwycięstw), PSP nr 2 (6 zwycięstw), PSP nr 3 (2 zwycięstwa), PSP nr 1, Szkołą Społeczną (1 zwycięstwo) oraz PSP nr 4. Największym sukcesem naszych sportowców było uzyskanie V miejsca w Finale Wojewódzkim w Pływaniu Indywidualnym na 50m stylem grzbietowym chłopców oraz V miejsca w Finale Wojewódzkim w Mini Piłce Nożnej chłopców. Plasująca się za zwycięską szkołą PSP nr 6 zajęła III miejsce w Finale Wojewódzkim w Mini Koszykówce chłopców. W Gimnazjadzie Miejskiej umiejętnościami sportowymi wykazało się 201 dziewcząt i 224 chłopców, z 4 szkół tego szczebla w Kraśniku. Pierwsze miejsce we współzawodnictwie sportowym zajęło PG nr 2. W trakcie podsumowania szkoły rywalizowały w jeszcze jednej, dość nietypowej konkurencji. Mianowicie, mogły pochwalić się hasłem zachęcającym do uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego trybu życia. Tę konkurencję wygrała SSP, hasłem: „Każdy kto systematycznie trenuje, nigdy nie choruje".
Wszystkie szkoły uczestniczące w rywalizacji sportowej, objętej kalendarzem imprez organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary oraz piłki, które wręczyła wiceburmistrz Kraśnika Marzena Pomykalska, wspólnie z wicedyrektor PSP nr 5 Małgorzatą Cis. Obie panie gratulowały wyników i zachęcały młodych sportowców do dalszego wysiłku. Środki na przygotowanie podsumowania i nagrody pochodziły z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Imprezę przygotował i prowadził Jerzy Andrzejczuk, pełniący funkcję Miejskiego Organizatora Sportu.