Jesienne recytowanie

20 października 2017 r. grupa uczniów reprezentująca naszą szkołę w 21. Jesiennym Konkursie Recytatorskim wzięła udział w eliminacjach miejskich. W tym roku przypada 140. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci Bolesława Leśmiana. Organizatorzy 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego zachęcali do poszukiwania repertuaru inspirowanego twórczością wybitnego poety, uruchamiającego wyobraźnię słuchaczy. Proponowali, by dobierając repertuar kierować się przesłaniem Leśmiana: A opaszcie świat cały ścisłym korowodem, / Aby wam się nie wymknął, schwytany niewodem... / Zapląsajcie, zaśpiewajcie, / Pieśnią siebie wspomagajcie, / Toć wejdziemy w świat – próżnią, aby wyjść – ogrodem!
Trzydziestu uczestników konkursu zaprezentowało przygotowane teksty przed jury. Byli to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceum. Pięcioro z nich otrzymało nominację do etapu powiatowego konkursu, jaki odbędzie się w Trzydniku, a dwie uczestniczki wyróżniono. Cieszy nas, iż wśród nominowanych znalazł się Marcel Dec z kl. III c, który opowiedział o magii baśni, przedstawionej w wierszu „W świecie baśni" M. Brykczyńskiego. Przyznane wyróżnienia otrzymały również nasze uczennice: Ida Klimek z kl. IV a, za brawurowe zaprezentowanie „Baśni" B. Leśmiana oraz Nikola Lewandowska z kl. VII a, za utrzymany w klimacie wiersz „Kopciuszek" B. Leśmiana.
Gratulacje za występ powinni przyjąć także pozostali recytatorzy: Aleks Skoczylas i Madzia Kwiatek z III c, Zuzia Pluta z IV b, Kinga Wnuk i Julia Pawlasek z IV c, Karol Bieniek z VI c, Laura Przywara i Aleksy Lasota z VII b.
Nad przygotowaniem uczestników do konkursu czuwały Katarzyna Zimowska i Arleta Sznajder.