Matematyczne potyczki

20 października 2017 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na organizację imprezy otrzymaliśmy licencję od Wydawnictwa WKM Rachmistrz, głównego organizatora akcji, która miała na celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz zachęcenie uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia poprzez rozwiązywanie ciekawych, innych niż podczas lekcji zadań, w połączeniu ze sportową rywalizacją.
Z okazji VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia klasy IV i V uczestniczyły w turnieju tabliczki mnożenia. Rywalizowały podczas dwóch godzin lekcyjnych, na drugiej godzinie - klasy piąte, na trzeciej - klasy czwarte. Egzaminatorami z tabliczki mnożenia były uczennice klasy VI b, Oliwia Jarosz i Amelia Socha oraz z klasy VII a, Barbara Szwarnowska i Oliwia Biegaj. Pojedynek między klasami był dość ostry, ale wyrównany. Wśród klas piątych I miejsce zajęła klasa V a, II miejsce klasa V b i V c, a wśród klas czwartych - I miejsce przypadło - klasie IV c, II miejsce IV b, III miejsce IV d, IV miejsce IV a. Każda klasa otrzymała dyplom, a zwycięskie klasy V a i IV c dodatkowo słodkie upominki ufundowane przez radę rodziców. W organizacji zawodów aktywnie pomagali uczniowie kl. VII a i VII b. Organizatorami turnieju matematycznego byli: nauczyciel wychowania fizycznego Jerzy Andrzejczuk oraz nauczycielki matematyki Barbara Łukasiewicz, Marlena Kulik, Marta Pietroń i Grażyna Marcinkowska.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy i liczą na dalszą współpracę podczas realizacji kolejnych wydarzeń z matematyką w roli głównej.