Godzina Kodowania

W dniach 4 - 10 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Godzinie Kodowania (The Hour of Code) zorganizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Zajęcia odbywały się w salach komputerowych naszej szkoły. Zadania związane były z kodowaniem, uczniowie uczyli się poprzez zabawę: należało układać kody z bloczków i rozwiązywać różne łamigłówki. Dla uczniów zadania i łamigłówki z Godziny Kodowania nie były trudne, bowiem programowanie (kodowanie) nie jest dla nich niczym nowym. Na zakończenie zajęć komputerowych uczniowie otrzymali certyfikaty, które potwierdzają ich udział w Godzinie Kodowania. Nad sprawnym przebiegiem tej inicjatywy edukacyjnej czuwali nauczyciele zajęć komputerowych. Inicjatywa ta pokazała, że każdy może nauczyć się podstaw programowania, a zdobyte dzięki temu umiejętności będą przydatne w codziennym życiu.