Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza

Awans siatkarek

09.01.2018 r. w hali sportowej PSP nr 3 w Kraśniku, swoje zmagania w ramach miejskich igrzysk w mini piłkę siatkową rozpoczęły "czwórki" dziewcząt ze szkół podstawowych. Zawody rozgrywano systemem do dwóch wygranych setów. Drużyna składa się z dwóch, czteroosobowych zespołów, które rozgrywają po jednym secie, a w tiebreaku skład zespołu jest dowolny. W pierwszym spotkaniu nasze siatkarki w dobrym stylu pokonały 2:0 gospodynie. W drugim meczu, po małych perturbacjach w pierwszym secie, nasza drużyna pokonała reprezentację PSP 6, również 2:0. Tym samym „Piątka” wywalczyła awans do etapu powiatowego w Urzędowie. Dziewczęta rozegrały dobre mecze, choć brakuje im trochę ogrania. Przed nimi kolejne etapy. Rywalizację zakończy finał wojewódzki w Białej Podlaskiej. Trzymajmy kciuki!