Nasi górą!

7 października 2015 r. nasza szkoła gościła przedstawicieli uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego kraśnickich szkół podstawowych oraz gimnazjów, przybyłych na podsumowanie rywalizacji sportowej, jaka toczyła się w roku szkolnym 2014/2015.

W ramach Igrzysk Miejskich startowało 328 dziewcząt i 361 chłopców, z 7 szkół podstawowych. Najwięcej punktów zdobyła PSP nr 5 (8 zwycięstw) przed: PSP nr 1 (6 zwycięstw), PSP nr 2 (4 zwycięstwa), PSP nr 6 (3 zwycięstwa) i PSP nr 3 (3 zwycięstwa). Szkoła Społeczna i PSP nr 4 zajęły w tej klasyfikacji ostatnie miejsce, bez zwycięstwa. Największym sukcesem naszych sportowców było zdobycie I miejsca w Finale Wojewódzkim Pływania Indywidualnego chłopców na 50 m stylem grzbietowym oraz III miejsca w Mini Piłce Siatkowej „3” dziewcząt. Plasująca się za nami PSP nr 1 zajęła V miejsce w Finale Wojewódzkim w Mini Piłce Ręcznej dziewcząt. W Gimnazjadzie Miejskiej umiejętnościami sportowymi wykazywało się 242 dziewcząt i 301 chłopców, z 4 szkół tego typu funkcjonujących w Kraśniku. Pierwsze miejsce we współzawodnictwie sportowym zajęło PG nr 1, które ma na swoim koncie 16 zwycięstw, za nim uplasowało się PG nr 2 z 9 zwycięstwami. Gimnazjum Społeczne i Gimnazjum przy ZS nr 3 nie odniosły sukcesów. Najbardziej wartościowym wynikiem zwycięskiej szkoły było zajęcie II miejsca w Finale Wojewódzkim w Piłce Nożnej dziewcząt. Drugie pod względem usportowienia gimnazjum może poszczycić się III miejscem w Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych dziewcząt. W trakcie podsumowania szkoły mogły wykazać się w jeszcze jednej, dość nietypowej rywalizacji. Należało wymyślić hasła zachęcające do uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego trybu życia. Tę konkurencję wygrała PSP nr 3, hasłem „GDY ZDROWO JEMY TO NIE TYJEMY, KIEDY BIEGAMY KONDYCJĘ TRZYMAMY, ZDROWE JEDZENIE I ĆWICZENIE ZAPEWNI CI ZDROWIE I POWODZENIE”. Kolejne miejsce zajęła PSP nr 6, przekonując, że „ZDROWO JECIE NIE TYJECIE, SPORT NAJLEPSZY W DOBREJ DIECIE”. Trzecie miejsce przypadło PSP nr 1 za hasło „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH, POPIERAMY KAŻDY RUCH!” Każda ze szkół uczestniczących w rywalizacji sportowej objętej kalendarzem imprez organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy otrzymała pamiątkowe dyplomy, puchary oraz piłki, które wręczył burmistrz Mirosław Włodarczyk, wspólnie z dyrektorkami naszej szkoły. Środki na podsumowanie i nagrody pochodziły z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.