Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza

Siatkarki najlepsze w rejonie!

Jakże szczęśliwym dla sportu dniem okazał się „trzynasty” marca 2018 r. Kamil Stoch i Dawid Kubacki stanęli na podium zawodów pucharowych skoków narciarskich a nasze siatkarki odniosły kolejny sukces, tym razem w etapie rejonowym. Po zwycięstwach w mistrzostwach miasta oraz powiatu, zespół zdobył tytuł mistrzowski w trzecim etapie rozgrywek. Mistrzostwa Rejonu Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej „czwórek” dziewcząt zostały rozegrane w Bystrzycy Starej. Do walki o tytuł w kategorii „czwórek” stanęły reprezentacje szkół z Janowa Lubelskiego, Wysokich, Tarnogrodu i PSP 5 Kraśnik. Zawody rozgrywano systemem "każdy z każdym", do dwóch wygranych setów. Nasze dziewczyny pewnie pokonały rywalki, nie oddając im ani jednego seta w całych zawodach. Zajmując pierwsze miejsce wywalczyły awans do ścisłego finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany 22.03.2018 r. w Białej Podlaskiej. Finał wojewódzki to arena dla najlepszych siatkarek z całej Lubelszczyzny. Mamy nadzieję, że w tej najważniejszej próbie, siatkarki z "Piątki" także nie zawiodą i powalczą o miejsce na podium, a na razie gratulujemy sukcesu. Opiekunami naszej drużyny są Witold Błądek i Jerzy Andrzejczuk.