16.03.2018r. - Turniej matematyczny z okazji Dnia Matematyki (klasy 4 i 5)

16 marca 2018 r. odbył się turniej matematyczny z okazji Dnia Matematyki. Hasło przewodnie turnieju ,,Matematyka od kuchni", sugerowało, że będą dominowały zagadnienia związane z przepisami i gotowaniem. Dlaczego zorganizowano turniej matematyczny? Nasza szkoła stawia na matematykę i stara się zachęcić uczniów do jej polubienia, a w konsekwencji do tego by uczniowie chętnie się jej uczyli. Chcemy zainteresować uczniów matematyką i pokazać im, że matematyka rzeczywiście istnieje w każdej dziedzinie życia. Dzień Matematyki skierowany był do wszystkich uczniów, nawet tych (a może przede wszystkim tych), którzy nie lubią matematyki. Zadania użyte podczas turnieju zostały tak dobrane, aby ich rozwiązywanie sprawiało przyjemność, a nie było kolejnym testem z matematyki. Do pokonania zadań wystarczył otwarty umysł i chęć pobawienia się matematyką. Ten turniej dostarczył uczniom trochę odmiany w nauce matematyki.
Do turnieju matematycznego wytypowane zostały najmłodsze klasy z II etapu edukacyjnego, czyli 4 i 5. Uczniowie biorąc udział w grach i zabawach matematycznych poznawali jasną stronę tej nauki, uczyli się też pracy w grupie i prezentowania efektów tej pracy. Uczniowie rywalizowali ze sobą, pojedynek między wszystkimi klasami był zacięty, ale wyrównany. Poniżej wyniki tej rywalizacji:

Klasy IV:

I miejsce klasa IV c
II miejsce klasa IV a
III miejsce klasa IV d
IV miejsce klasa IV b

Klasy V:

I miejsce  klasa V c
II miejsce  klasa V b
III miejsce klasa V a

Organizatorami turnieju były nauczycielki matematyki: Barbara Łukasiewicz, Marlena Kulik, Marta Pietroń i Grażyna Marcinkowska. Podczas imprezy wykorzystano prezentację "Matematyka od kuchni", którą udostępniło szkole Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.