Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza

Do pełni szczęścia było blisko

W czwartek, 22.03.2018 r. w SP nr 6 w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Województwa Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej "czwórek" dziewcząt z udziałem reprezentacji PSP 5. Oprócz naszej drużyny do rywalizacji o tytuł mistrzowski stanęły reprezentacje z Tomaszowa Lub., Świdnika, Lublina, Opola Lub. oraz gospodynie z Białej Podlaskiej. W pierwszym etapie zawodów rozegrano mecze grupowe. "Piątka" uległa w pierwszym spotkaniu siatkarkom z Białej 0:2, drugi mecz pewnie wygrała (2:0) z Opolem Lub. Po zajęciu drugiego miejsca w grupie nasze siatkarki stanęły do walki o III miejsce w mistrzostwach z drużyną z Tomaszowa. Po pierwszym zaciętym secie nasza pierwsza czwórka zeszła z parkietu pokonana. W drugim secie na wyżyny swoich umiejętności wspięła się druga czwórka, która wygrała seta i przedłużyła szansę walki o medal. O wszystkim zadecydował tie-break, w którym po zaciętej i wyrównanej walce (15:13) nasze siatkarki uległy przeciwniczkom z Tomaszowa Lub. Ostatecznie zajęły IV miejsce w mistrzostwach. W finale Biała Podlaska pokonała Świdnik 2:1. Trzeba podkreślić, że nasze siatkarki rywalizowały o miejsce na podium z drużynami, które są objęte szkoleniem w ramach SOS (Siatkarskie Ośrodki Szkolne). Udział w Mistrzostwach Województwa i zajęcie czwartego miejsca wśród wszystkich szkół Lubelszczyzny to duże osiągnięcie, dlatego cały zespół zasługuje na pochwały i gratulacje.
Skład drużyny: Marcela Ryczek(k), Izabela Poprawska, Kamila Kapica, Natalia Siemionek, Natalia Kaczmarska (I czwórka), Adriana Kosz, Aleksandra Tomiło, Roksana Rafalik, Oliwia Jarosz, Klaudia Ćwiklińska, Oliwia Sosnówka (II czwórka). Opiekunami drużyny są Witold Błądek i Jerzy Andrzejczuk. Rada Rodziców ufundowała naszym finalistkom gościnę w Mc Donalds.