Sukces Dawida i Jakuba – naśladownictwo wskazane

Dawid Dzięgielewski i Jakub Jaworek to przyjaciele. Lubią spędzać razem czas. Obaj są uczniami czwartej klasy i członkami zespołu redakcyjnego szkolnej gazetki internetowej „Czytaczek”. Są bardzo aktywni, uczestniczą w wielu konkursach. Toteż kiedy dowiedzieli się o ogólnopolskim konkursie na  reportaż historyczny, ogłoszonym przez Junior Media, zachęceni przez nauczycielkę informatyki Joannę Kuźmę, postanowili wziąć w nim udział. Znakomitym źródłem historycznym okazała się babcia Jakuba, która opowiedziała chłopcom o ważnym wydarzeniu z życia Kraśnika, czyli walce o krzyż. Powstał z tego reportaż pt. „Walka o krzyż w Kraśniku w 1959 roku widziana oczami dziecka”. Ku wielkiej radości autorów ich praca spodobała się i zajęła trzecie miejsce. W nagrodę troje redaktorów „Czytaczka” pojedzie na wycieczkę do Warszawy. Jest to duży sukces, zważywszy na wiek chłopców. Przykład Jakuba i Dawida pokazuje, że nie można tworzyć przeszkód przy wykonywaniu różnego rodzaju zadań. „Chcieć, to móc” – taką zasadą należy się kierować.

link