Zawody pływackie

21.05.2018 r. na obiektach MOSiR w Kraśniku odbyły się zawody Igrzysk Dzieci w Pływaniu indywidualnym i drużynowym dziewcząt i chłopców (II rzut). Nasze dziewczęta w sztafecie 6x25m, po zwycięstwie w mieście i powiecie przegrały (o 0,04 s) walkę o wejście do ścisłego Finału Wojewódzkiego i zajęły trzecie miejsce. Chłopcy także wygrali w mieście i w powiecie, ale zajmując trzecie miejsce podobnie jak dziewczyny nie awansowali. Indywidualnie na dystansie 50m stylem motylkowym pierwsza była Oliwia Sosnówka, na 50m stylem grzbietowym pierwsze miejsce zajęła Maja Ryfka. Na 50m stylem dowolnym druga lokata przypadła Milenie Sosnówce. Duży sukces odnieśli chłopcy. Wojciech Siekaczyński zajął drugie miejsce na 50m stylem grzbietowym, a Paweł Bucoń także drugie miejsce na 50m stylem dowolnym. Wszyscy wymienieni awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 07.06.2018 r. w Lublinie.
Skład zespołu dziewcząt: Ryfka Maja, Wielgus Emilia, Kwietniewska Jolanta, Rosińska Natalia, Sosnówka Milena, Sosnówka Oliwia, Michota Natalia, Michota Hanna, Pawlasek Julia, Pluta Zuzanna, Przywara Laura – op. Jerzy Andrzejczuk, Witold Błądek.
Skład zespołu chłopców: Bucoń Paweł, Chmiel Bartosz, Ćwikła Michał, Dzięgielewski Dawid, Grela Filip, Janiec Oliwier, Latosiewicz Mateusz, Siekaczyński Wojciech, Todys Piotr, Zając Mateusz, Zarawski Bartosz – op. Daniel Szewc.