W Warszawie

Dawid Dzięgielewski i Jakub Jaworek, członkowie zespołu redakcyjnego szkolnej gazetki internetowej „Czytaczek" zajęli trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie na reportaż historyczny, ogłoszonym przez Junior Media, o czym informowaliśmy już na stronie szkoły. W nagrodę troje redaktorów „Czytaczka" uczestniczyło w dn. 29-30 maja 2018 r. w wycieczce do Warszawy. Pierwszego dnia zwiedzali miasto. Drugiego byli gośćmi Ambasady Niemiec, gdzie czekało na nich wiele atrakcji, m.in.: wywiad z ambasadorem, pokaz pracy psów tropiących niemieckiej Służby Celnej, wystawa pojazdów będących na wyposażeniu niemieckiej policji, pokaz zgodnie z protokołem nakrytego stołu w rezydencji ambasadora wraz z wyjaśnieniami. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowego zdjęcia z ambasadorem. Swoje wrażenia z pobytu chłopcy spisali „na gorąco" w Warszawie. Zachęcamy do ich przeczytania.